עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

ביטוח חיים ובריאות

לביטוח בריאות לחץ כאן

לביטוח חיים לחץ כאן

לקרן השתלמות לחץ כאן


חזרה לראש העמוד

ביטוח בריאות
אתה קובע את סל הבריאות שלך ושל משפחתך.

ביטוח בריאות מאפשר לך להתמודד עם מצבי מחלה או צורך בריאותי ברגע האמת ומעמיד לרשותך את האמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ לך, במהירות ועל ידי בכירי הרופאים בארץ ובעולם.
ביטוח בריאות מכסה בעיקר את התחומים הבאים: ניתוחים בארץ ובחו"ל, השתלות, תרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות הממלכתי, מחלות קשות, סיעוד, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועוד.

ביטוח בריאות בישראל נשען על שלושה מרכיבים:
1. חוק ביטוח בריאות ממלכתי - חוק המבוסס על צדק, שוויון ועזרה הדדית, לפיו זכאי כל תושב בישראל להיות חבר באחת מקופות החולים עפ"י רצונו ולהיות מכוסה בסל של שירותים רפואיים בסיסיים. חוק הבריאות הממלכתי חשוב וחיוני ומעניק סל שירותים בסיסיים אך מתאים בעיקר לטיפול במחלות שגרתיות, בדיקות, חיסונים ועוד. גם שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים, לא מכסים את כל הצרכים הרפואיים להם אנו זקוקים או חלילה עלולים להזדקק בעתיד.
2. שב"ן (שירותי בריאות נוספים של קופות החולים) - תקנון המעניק מגוון שירותים רפואיים נוספים כגון: רפואת שיניים, בדיקות הריון, בדיקות תקופתיות וכו', אשר אינם מכוסים במסגרת החוק וניתן להצטרף אליהם בצורה וולנטרית בתוספת תשלום. לדוגמא: "כללית מושלם", "מכבי זהב", "מאוחדת עדיף", "לאומית ועוד".
3. ביטוח בריאות פרטי - חוזה ביטוח בין המבוטח לבין חברת הביטוח המעניק מגוון כיסויים ביטוחיים ופתרונות למצבים רפואיים קשים, כגון ניתוחים בחו"ל, השתלות בחו"ל, תרופות שאינן בסל הבריאות, כיסויים אשר אינם מכוסים או מכוסים באופן חלקי במסגרת השב"ן או בחוק הבריאות הממלכתי.


חזרה לראש העמוד

ביטוח חיים
פוליסות ריסק למקרי מוות ולמקרי אובדן כושר עבודה ונכות
תאונה או מחלה עלולות למנוע ממך לעבוד ולהתפרנס. מקרה מוות ישאיר את יקיריך ללא מקור הכנסה. פוליסות ביטוח חיים (ריסק) מבטיחות בסיס כלכלי לך ולמשפחה כאשר, חס וחלילה קורה אסון. אז למה לקחת סיכון? העיקרון של ביטוח חיים הוא פשוט, משלמים עבור כיסוי כספי לסיכונים שונים. לכן, ביטוח חיים מכונה בשם "ריסק" .(Risk)
כאשר מתרחש אירוע המכוסה בפוליסת ביטוח חיים, חברת הביטוח משלמת לך או למשפחתך את סכום הביטוח המכוסה בפוליסה. מטרת הכסף להבטיח רמת חיים למבוטח ולמוטבים - לך ולמשפחה.

פתרונות למקרי אובדן כושר עבודה ונכות
מה יקרה אם תאבד את היכולת לעבוד, באופן זמני או קבוע, או תיגרם לך נכות קבועה עקב תאונה? קיימים מגוון פתרונות ביטוח חיים למקרה של אובדן כושר עבודה או נכות. מבחר הפוליסות מאפשר לך למצוא את הפתרון המתאים ביותר בשבילך ובשביל משפחתך.


חזרה לראש העמוד

קרן השתלמות – חיסכון אחד ויתרונות רבים

קרן השתלמות היא תוכנית חסכון לשכירים ועצמאיים לטווח קצר ובינוני אשר מאפשרת למשוך את הסכומים הנצברים בתום 6 שנים מפתיחתה. שכירים כמו גם עצמאיים יכולים לחסוך למטרות שונות (לרבות פנסיה) על ידי פתיחת קרן השתלמות.
מי שחוסך בקרן השתלמות, בין אם הוא שכיר המפקיד עם המעסיק ובין אם עצמאי, עשוי ליהנות מרווחים הפטורים ממס.
את הכסף שנצבר בקופה, בגין תשלומים עד התקרה הפטורה, מעת לעת, ניתן למשוך לאחר שש שנים ללא תשלום מס, אך האם יש למהר ולפדות אותה מייד בתום שש שנים?

כמה נתונים על קרן השתלמות

1. לעובד יש את הזכות הבלעדית על בחירת הקרן – על פי חוק הפיקוח על קופות הגמל שנכנס לתוקף בשנת 2005, לעובד יש בלעדיות על ההחלטה איזו קרן השתלמות תיפתח עבורו.
2. השיעור המקובל לניכוי מהעובד השכיר הוא 2.5%, בעוד הפרשת המעסיק המקובלת עומדת על עד 7.5%. עצמאי יפקיד עד 7% מהכנסתו, מוגבלת בתקרה, וייהנה מהטבת מס על 4.5%.
3. העובד מקבל סכום אחד - קרן השתלמות היא כיום קופת הגמל ההונית היחידה בה ניתן לחסוך ולקבל בעתיד סכום חד פעמי ולא בדרך של קצבה חודשית. בעת פדיון קרן השתלמות מקבל בעל הקרן – שכיר או עצמאי – את כל ההפקדות שנצברו לזכותו (לשכיר, כולל הפקדות מעסיקים) בתוספת הרווחים ובניכוי דמי ניהול.
4. אפשרות העברת הקרן – חוק הפיקוח על קופות הגמל מאפשר לעובד להעביר את קרן ההשתלמות שלו והכספים שנצברו בה לקרן השתלמות אחרת, בכל זמן שיבחר לעשות כך. הסכום שנצבר שומר על וותק גם בקרן החדשה.
5. הגדלת הפנסיה על ידי העברת סכום אחד לקצבה - תקנות הניוד החדשות מאפשרות להעביר כספים נזילים מקרן ההשתלמות לקופות גמל לקצבה (למעט לקרן פנסיה מקיפה חדשה). מהלך כזה מאפשר למי שחסך שנים רבות וצבר סכומי כסף משמעותיים להגדיל באמצעותם את הפנסיה שלו, במידה וירצה. כאמור, תמיד נשארת בידי העובד האפשרות למשיכה כסכום הוני.


ביטוחי חיים ובריאות
דלג על ביטוחי חיים ובריאות
קבל הצעת מחיר
דלג על קבל הצעת מחיר

לקבלת הצעת מחיר

checked
עבור לתוכן העמוד